MOŽNOSTI CESTOVANIA ZADARMO OD JANUÁRA 2024

Vážení cestujúci, vzhľadom na množstvo otázok ohľadom bezplatného cestovania, ktoré ste nám v poslednom čase položili, tak by sme vám radi ujasnili, ako sa bude po Novom roku bezplatne cestovať.

Celý mesiac Január máme v banskobystrickom kraji MESIAC MOBILITY. To znamená, že Prímestská autobusová doprava bude zadarmo pre všetkých, bez akejkoľvek podmienky si čokoľvek kúpiť a bez povinnosti sa niečím preukazovať. Stačí len nastúpiť odviesť sa a vystúpiť. Takto vytvárame pre vás cestujúcich priestor, aby ste si ľahšie zvykali na zmenu. V Januári sa cestuje sa zadarmo v dopravných spoločnostiach SAD Zvolen a SAD Lučenec v rámci BBSK kraja.

Ďalšia možnosť bezplatného cestovania je v podobe našej akcie +30 dní cestovania ZADARMO. Tá platí pre všetkých, ktorí si zakúpia akýkoľvek Predplatný cestovný lístok (30,90, alebo 365 dňový) do konca Januára 2024 v našom Eshop IDS BBSK. Naše predplatné lístky sa budú dať zakúpiť s najskoršou platnosťou od 1.2.2024 vzhľadom na to, že v mesiaci Január sa cestuje zadarmo a všetky sú obojsmerné.

To znamená, že ak by ste si zakúpili 30 dňový cestovný lístok od 1.2.2024, tak v mesiaci Marec cestujete taktiež ZADARMO. Pre pravidelných cestujúcich určite odporúčame toto riešenie nielen z ekonomického, ale aj praktického hľadiska – u vodiča si svoj zakúpený lístok na Identifikátore iba ,,pípnete“ v odbavovacom zariadení a navyše môžete zrealizovať akýkoľvek počet ciest vo vybranej relácii počas časovej platnosti lístka.

Stále platí, že seniori, ktorí majú viac ako 70 rokov za cestovanie od 1.1.2024 už nebudú platiť. Stačí sa iba preukázať Občianskym preukazom u vodiča v autobuse a na bezplatné cestovanie už nebudú nič iné potrebovať.

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK