Často kladené otázky / FAQ

Aktuálne od 1.1.2024

Aké druhy cestovných lístkov (CL) sú k dispozícii IDS BBSK?

1-dňový prestupný lístok, Predplatný cestovný lístok (Časovka), 24-hodinový lístok, Sieťový cestovný lístok (Sieťovka), Dovozný cestovný lístok

Ako zistím, ktorým autobusom a o koľkej mám cestovať do vybranej destinácie?

Môžete využiť vyhľadávač spojenia, kde si zadáte kedy a kam chcete cestovať, následne vám systém odporučí najlepšie spojenie a cenu lístka.

Koľko zaplatím za lístok?

Záleží od toho, koľko chcete cestovať a kam. Následne viete využiť kalkulačku na výpočet cestovného. 

Kalkulačku cestovného pripravujeme.

Kde si môžem zakúpiť cestovný lístok?

Cestovný lístok si môžete zakúpiť online alebo fyzicky.

Online – v e-shope alebo v aplikácii, ktoré budú čoskoro dostupné na webe alebo fyzicky v zákazníckom centre a v autobuse.

Dajte si však pozor, o aký typ cestovného lístku máte záujem, pretože niektoré predajné kanály nemusia vami požadovaný lístok ponúkať na predaj. schéma predaja

Aké výhody prinesie zónovo-relačná tarifa?

Táto tarifa vám pri zakúpení cestovného lístku umožní cestovať nielen z bodu A do bodu B, ale aj zo „zóny A“ do „zóny B“ a teda využiť viacero zastávok v zónach. Ak sa vám stane, že si trochu zdriemnete v autobuse a nestihnete vystúpiť na vašej zastávke, môžete sa vrátiť, ak to stíhate v časovej platnosti lístku.

Čo sú tarifné zóny?

Banskobystrický kraj je rozdelený na zóny, v ktorých sú umiestnené jednotlivé zastávky. Pri kúpe cestovného lístku si kupujete reláciu zo zóny do zóny a to vám napovie, ktoré zóny môžete využívať v rámci zakúpeného cestovného lístku. Pri kúpe lístku však stačí povedať vašu cieľovú destináciu. Detailnejšie informácie získate v tarife.

Prečo je výhodné si zakúpiť predplatný cestovný lístok?
  1. Zvýhodnení budú tí cestujúci, ktorí cestujú pravidelne.
  2. Predplatné lístky na dlhšie časové obdobie sú výhodnejšie (30, 90, 365-dňový) ako pravidelné kupovanie si jednorazového lístka.
Ako si overím platnosť lístku?

Platnosť lístku je možné overiť v e-shope a v aplikácii (pripravujeme) po prihlásení sa do svojho účtu, zavolaním do Call centra IDS BBSK alebo fyzickou návštevou najbližšieho Zákazníckeho centra IDS BBSK.

Čo robiť v prípade straty karty?

V prípade straty karty zavolajte na Call centrum IDS BBSK alebo navštívte najbližšie Zákaznícke centrum IDS BBSK.

Čo je to identifikátor?

Identifikátor je zariadenie fungujúce na princípe NFC a slúži k identifikácii sa v autobuse s cestovným lístkom. Zväčša identifikátor už každý cestujúci má. Je ním platobná karta, súčasná dopravná karta, nová IDS karta, alebo ISIC karta.

Platia zľavy pre seniorov (63-70) pri akejkoľvek forme kúpy a typu lístka?

Áno, pre seniorov vo veku 63-70 rokov bude platiť zľava 50% z plného cestovného pri všetkých typoch nákupu cestovného lístka.

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK