Študenti, pozor zmena!

Informácie pre študentov

Ak aktuálne používate ISIC alebo dopravnú kartu na cestovanie prímestskou autobusovou dopravou, tak od nového roka si ju budete musieť zaregistrovať do systému IDSBBSK. To bude možné online, alebo s pomocou na zákazníckych centrách IDSBBSK. Spustenie e-shopu je plánované na November, rovnako tak aj otvorenie prvých Zákazníckych centier. Po zaregistrovaní si na karte môžete dobíjať kredit, kupovať predplatné cestovné lístky a pod. Viac na schémach nižšie.

Chceme Vás však upozorniť, že kredit, ktorý máte aktuálne na karte, ktorou cestujete, platí do konca roka 2023 v rámci prímestskej autobusovej dopravy. Od 1.1.2024 bude možné tento kredit využiť už len pri cestovaní v MHD.

Ak by Vám na cestovanie nevyhovovala žiadna zo súčasných kariet, tak budete mať možnosť si stiahnuť do Vášho mobilu z eshopu IDS BBSK virtuálnu IDS kartu, ktorá bude fungovať formou QR kódu.

DETI A MLADISTVÍ 6-16 ROKOV: ak necestujete pravidelne, zostáva vám možnosť kúpy lístka v autobuse v hotovosti, alebo platobnou kartou. Preukážte sa svojim dokladom totožnosti a získajte zľavnený lístok.

ŽIACI 16-18 ROKOV: ak necestujete pravidelne, zostáva vám možnosť kúpy lístka v autobuse v hotovosti, alebo platobnou kartou. Preukážte sa svojim dokladom totožnosti s fotkou a získajte zľavnený lístok.

ŠTUDENTI 18-26 ROKOV: ak necestujete pravidelne, zostáva vám možnosť kúpy lístka v autobuse v hotovosti, alebo platobnou kartou. Preukážte sa svojou ISIC kartou a získajte zľavnený lístok.

Viac informácií o dopravných kartách nájdete tu: Dopravné karty – IDSBBSK

PRAVIDELNE VÁS BUDEME INFORMOVAŤ O ĎALŠÍCH NOVINKÁCH.

Tím Organizátora IDS BBSK

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK