Možnosti kupovania lístkov od 1.2.2024 v prímestskej autobusovej doprave

Radi by sme Vám ujasnili možnosti cestovania, ktoré od 01.02.2024 IDS BBSK prinesie v prímestskej autobusovej doprave. Pre pravidelných cestujúcich sa vytvárajú nové možnosti cestovania vo forme kupovania si predplatných cestovných lístkov. Tie prinesú časovú aj finančnú úsporu a odbremenia od častého nákupu jednorazových lístkov. Predplatný cestovný lístok si cestujúci budú môcť zakupovať v  e-shope IDS BBSK (alebo s pomocou na zákazníckych centrách) po zaregistrovaní platobnej alebo dopravnej karty (môže byť aj aktuálna, ktorú využívate na cestovanie) v e-shope. Tu bude možné si jednoducho dobíjať aj kredit na aktuálnu dopravnú kartu.

Ak by Vám na cestovanie nevyhovovala žiadna zo súčasných kariet, tak budete mať možnosť si stiahnuť do Vášho mobilu z e-shopu IDS BBSK virtuálnu IDS kartu, ktorá bude fungovať formou QR kódu – QR kód potom iba priložíte u vodiča v odbavovacom zariadení a má rovnaké možnosti ako fyzické dopravné karty.

Nepravidelní cestujúci majú stále možnosť si zakúpiť lístok priamo u vodiča a to v hotovosti, alebo novinka – platobnou kartou. Pri platbe platobnou kartou budú cestovať so zľavou 10% zo základného cestovného.

Ak dopravnú kartu využívate aj na cestovanie MHD, tak bude možné aj naďalej jazdiť tou istou kartou na MHD  a na PAD, ale taktiež pod podmienkou, že si ju zaregistrujete do e-shopu IDS BBSK – bude to teda Váš nový identifikátor. Kredity sa potom v tejto karte budú rozdeľovať medzi MHD kredit (ostáva možnosť navyšovania kreditu u vodiča v MHD) a PAD  (možnosti navyšovania kreditu budú k dispozícii online cez e-shop, alebo na zákazníckych centrách IDS BBSK).

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK