Možnosti kupovania lístkov od 1.1.2024

Radi by sme Vám ujasnili možnosti cestovania, ktoré od 01.01.2024 prinesieme v prímestskej autobusovej doprave. Čo sa týka nákupu jednorazových cestovných lístkov, tak takýto lístok si budete môcť zakúpiť u vodiča aj naďalej a to nasledovne:

1. Platobnou kartou – v každom autobuse

2. V hotovosti – v každom autobuse

3. Dopravnou kartou – “Identifikátorom“ (po zaregistrovaní na našom e-shope)– napr. aktuálna dopravná karta, ISIC, Platobná karta, alebo nová IDS karta – využitím kreditu (bude možné si ho dobiť online alebo cez Zákaznícke centrum), možnosti využitia dopravných kariet nájdete tu: Dopravné karty – IDSBBSK

Ak by Vám na cestovanie nevyhovovala žiadna zo súčasných kariet, tak budete mať možnosť si stiahnuť do Vášho mobilu z eshopu IDS BBSK virtuálnu IDS kartu, ktorá bude fungovať formou QR kódu.

Platobné a dopravné karty odporúčame využívať pri pravidelnom cestovaní prímestskou autobusovou dopravou (PAD). Na vašu platobnú alebo dopravnú kartu si bude možné zakúpiť predplatný cestovný lístok. Ten vám prinesie časovú aj finančnú úsporu a odbremení Vás od častého nákupu jednorazových lístkov. Predplatný cestovný lístok bude možné kúpiť v našom e-shope (alebo s našou pomocou na zákazníckych centrách) po zaregistrovaní platobnej alebo dopravnej karty (môže byť aj aktuálna, ktorú využívate na cestovanie) do nášho systému IDSBBSK. V e-shope bude možné si jednoducho dobíjať aj kredit.

AVŠAK kredit, ktorý máte aktuálne na súčasnej dopravnej karte, platí do konca roka 2023 v rámci prímestskej autobusovej dopravy. Od nového roka bude možné tento kredit využiť už len pri cestovaní v MHD.

Ak dopravnú kartu využívate aj na cestovanie MHD, tak bude možné aj naďalej jazdiť tou istou kartou na MHD  a na PAD, ale taktiež pod podmienkou, že si ju zaregistrujete do nášho systému IDSBBSK – bude to teda Váš nový identifikátor. Kredity sa potom v tejto karte budú rozdeľovať medzi MHD kredit (ostáva možnosť navyšovania kreditu u vodiča v MHD) a PAD  (možnosti navyšovania kreditu budú k dispozícii online cez e-shop, alebo na zákazníckych centrách IDS BBSK).

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK