Seniori, pozor zmena!

V súvislosti s pripravovanými zmenami v prímestskej autobusovej doprave (PAD) v BBSK budeme od 1. januára 2024 cestovať po novom. Zmena sa týka IBA autobusovej dopravy, ktorá sa vykonáva v rámci celého kraja  a spája jednotlivé okresy, mestá a obce. Netýka sa MHD (Mestskej hromadnej dopravy) a Železničnej dopravy. To znamená, že ak cestujete len MHD (mestskou hromadnou dopravou) alebo Železničnou dopravou, tak sa Vás pripravované zmeny v doprave od 1.1.2024 nebudú týkať, čiže cestujete aj naďalej bez akýchkoľvek zmien.

Čo sa zmení pre Vás, ktorí využívate prímestskú autobusovú dopravu?

V prvom rade sa cestovanie pre mnohých z Vás zvýhodní. Ak máte viac ako 70 rokov, za cestovanie od 1.1.2024 už neplatíte. Stačí sa iba preukázať Občianskym preukazom u vodiča v autobuse a na bezplatné cestovanie nepotrebujete nič iné.

Ak ste vo veku 63-70 rokov, platí pre Vás zľavnené cestovné po preukázaní sa Občianskym preukazom. Ak vlastníte dopravnú kartu, ktorú využívate na cestovanie, tak ju môžete využívať aj naďalej po tom, ako si ju zaregistrujete online na našom e-shope z pohodlia domova, alebo s našou pomocou na zákazníckych centrách. Po zaregistrovaní sa táto karta stane Vaším “IDENTIFIKÁTOROM“ pre cestovanie s Prímestskou autobusovou dopravou.  Spustenie e-shopu plánujeme v priebehu Novembra a postupne aj otvorenie prvých Zákazníckych centier. Po zaregistrovaní identifikátora si na karte môžete dobíjať kredit, kupovať jednorazové a predplatné cestovné lístky.

Chceli by sme Vás ale upozorniť na kredit, ktorý máte aktuálne na Dopravnej karte, platí do konca roka 2023 v rámci prímestskej autobusovej dopravy.

Od 1.1.2024 bude možné tento kredit využiť už len pri cestovaní v MHD.

Ak jazdíte tak, že kombinujete MHD (mestskú hromadnú dopravu) a PAD (Prímestskú autobusovú dopravu) a máte na cestovanie jednu kartu, tak bude možné aj naďalej jazdiť tou istou kartou na MHD  a na PAD, ale pod podmienkou, že si ju zaregistrujete do nášho systému IDSBBSK – aby mohla byť Váš nový identifikátor. Kredity sa potom v tejto karte budú rozdeľovať medzi MHD kredit (ostáva možnosť navyšovania kreditu u vodiča v MHD) a PAD  (možnosti navyšovania kreditu budú k dispozícii online cez e-shop, alebo na zákazníckych centrách IDS BBSK).

Pre tých, ktorí necestujú pravidelne, ostáva možnosť nákupu cestovného lístka v autobuse priamo u vodiča platobnou kartou, alebo v hotovosti.

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK