ZMENY V RAD OD 9.6.2024

Vážení cestujúci,

Máme pre vás dobré správy. Od 9.6.2024 sa idú realizovať zmeny v cestovných poriadkoch, ktoré spoločnosť IDS BBSK prispôsobila vašim požiadavkám.

Najskôr by sme chceli dať do povedomia zmeny v cestovaní do jednej z najvyhľadávanejších turistických lokácií v našom kraji – Banskej Štiavnici. Posledné roky mohla cestujúca verejnosť využívať na cestovanie počas letných prázdnin vlaky. Spoločnosť IDS BBSK sa tak rozhodla vytvoriť väčší priestor na cestovanie verejnou dopravou a vytvorila autobusové prípoje na tieto letné vlaky. Turisti, ktorí sa pôjdu pozrieť do Banskej Štiavnice, tak môžu využívať autobusovú dopravu a to nielen diaľkovo, ale aj priamo v meste, keď si budú chcieť skrátiť čas pri návšteve atrakcií, ktoré sú vzdialenejšie od seba. Využívať viacero autobusov počas dňa sa oplatí s 24h cestovným lístkom, ktorý sa zakupuje priamo u vodiča. Cestujúci si tak môžu užiť výlet pohodlne a bez starostí o zaparkovanie auta.

Ďalšie zmeny spočívajú najmä v:

– pridaní zastavovania vybraných liniek RAD, ktorých trasa vedie až do Banskej Bystrice na zastávke Brezno, ul. Fr. Kráľa BILLA,

– vedení ranného spoja zo Sielnice od zastávky Zvolen, EUROPA SC cez Zvolen, Západ Tepličky,

– časovom posune  poobedných spojov pre obec Turecká v smere do Banskej Bystrice

– zrušenie zastávky Slaská, Úpravňa vody. Cestujúci tak môžu využívať  zastávku Kosorín, Kaplnka

Nové spojenia si cestujúci môžu vyhľadať na www.cp.sk s platnosťou od 9.6.2024.

Zmenené cestovné poriadku môžete nájsť tu:

Partneri

Máte otázky?

Napíšte nám
IDSBBSK